19
مه

تخصصی‌ترین مجموعه کاردرمانی سالمندان

مجموعه سرای بزرگان الهام را می‌توان تخصصی‌ترین مجموعه کاردرمانی سالمندان به شمار آورد. سالمندی از چرخه‌های زندگی هر فرد است که خواه یا به قولی ناخواه مجبور است با آن رو در رو شده و وارد این دوره شود و بخشی از زندگی خود را در این دوران سپری کند. دوره‌ای که با ضعف‌ها و ناتوانی‌هایی همراه است و هر فرد بنابر روحیات و ویژگی‌های شخصی خود از آن لذت برده و یا دچار افسردگی‌های گوناگونی می‌شود.

تخصصی‌ترین مجموعه کاردرمانی سالمندان، مجموعه سرای بزرگان الهام است که تنها هدف این مجموعه کسب رضایت شماست

اما تمامی سالمندان با هر مرتبه سلامتی جسمانی، ذهنی و روانی، می‌توانند اقدامات و کارهایی را انجام دهند تا زمینه افزایش هر یک از شاخص‌های مذکور فراهم شود. اقداماتی همانند افزایش میزان معاشرت، ورزش‌های سبک، انجام فعالیت‌های گروهی، انجام مشاغل سبک و روزانه می‌تواند تأثیر بسزایی در میزان سلامت افراد برعهده داشته باشد. بیش‌ترین کارهای فوق‌الذکر در فعالیتی به نام کاردرمانی خلاصه شده و قابل انجام است. اما کاردرمانی برای برخی از افراد نیاز مبرم به شمار آمده و انجام آن در تأمین سلامتی افراد تأثیر بسزایی برعهده دارد.

از جمله این افراد می‌توان به افرادی با اختلال جسمانی اشاره داشت. سالمندانی که به دلیل عارضه‌هایی همانند پارکینسون، سکته مغزی و ام اس و حتی اتفاقاتی همانند شکستی و یا پارگی تاندون‌ها در حرکت و سلامت جسمانی دچار اختلال شده و از ناتوانی‌هایی در حرکت برخوردارند. از دیگر عوامل اختلالات روانی است. برخی از سالمندان با ورود به این سن دچار ضعف در یادگیری، فراموشی، به یاد سپردن کارهای روزانه، اختلالات خلقی و ذائقه و در مواردی افسردگی می‌شوند. کاردرمانی در سالمندان باید مطابق به میزان اختلال هر فرد باشد و این شیوه درمانی باید بسیار سبک و به صورت مداوم انجام گیرد.

برای تأمین سلامتی خود، با بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین مجموعه سالمندان یعنی سرای بزرگان الهام تماس بگیرید.

تأکید بر سبکی، بدین دلیل است که فرد سالمند نباید در این طول فرآیند کاردرمانی خسته شده و از نظر فیزیکی دچار تنش شود. بلکه باید کاردرمانی به آرامی و پی در پی انجام گیرد. مجموعه سرای بزرگان الهام، تخصصی‌ترین مجموعه کاردرمانی سالمندان در تهران، با رعایت تمام موارد آماده انجام کاردرمانی بزرگان این جامعه می‌باشند که دجار اختلالات روانی، جسمانی و یا ذهنی شده‌اند. هدف این مجموعه ایجاد بهترین شرایط زندگی همراه با آرامش و رضایت برای سالمندان این جامعه می‌باشد.