19
مه

کاردرمانی در دوران سالمندی

کاردرمانی در دوران سالمندی باعث بهبود سلامت فیزیکی، روانی و ذهنی می‌شود. از آنجایی که انسان تمایل بسیاری به پیشرفت و تکامل خود دارد، بدیهی است که دانش انسانی روزانه پیشرفت داشته و علم در حال تکمیل است. این امر باعث می‌شود تا دانشمندان به فکر پیشرفت ابعاد گوناگون در علوم متفاوت بپردازند. اما از آنجایی که تمام علوم‌ها توسط انسان‌ها پیشرفت می‌کند، رفاه یکی از موارد و محورهایی است که انسان از ابتدا در پی آن بوده است.

کاردرمانی در دوران سالمندی باعث بهبود وضعیت جسمانی، ذهنی و روانی در هر سطحی می‌شود.

یکی از دورانی که هر فرد نیاز به آرامش دارد و دانشمندان و پزشکان بسیاری برای ایجاد بستری آرام و آسوده به دور از هر گونه تنش تلاش‌های بسیاری معطوف داشته‌اند، سالمندی است. زیرا انسان به طور طبیعی ضعیف شده و دچار ناتوانی‌های جسمانی و ذهنی می‌شود. تاکنون راهکارهای گوناگونی جهت ضعف و ناتوانی‌های جسمانی و ذهنی افراد ارائه شده است که هر یک از مزایا و معایبی برخوردار است.

اما در میان این روش‌ها، کاردرمانی یکی از برترین و بهترین شیوه‌های شناخته شده است که فرد افزون بر بازتوانی جسمانی و ذهنی، از احساس شادابی و نشاطی برخوردار می‌شود و امید به زندگی وی تا حد بسیاری افزایش می‌یابد. اما این شیوه درمانی در حال حاضر کم‌تر شناخته شده است. بدین دلیل نیاز است تا در وهله نخست به این سوال پاسخ داده شود که اصلا کاردرمانی چیست؟. در پاسخ به این سوال به صورت خیلی خلاصه باید پاسخ داد شیوه درمانی که با تمرینات مکرر و پی در پی که زیر نظر پزشک متخصص و معالج طراحی می‌شود، فرد سالمند تا حد زیاد و  قابل توجهی توان از دست رفته ذهنی و جسمانی خود را بازمی‌یابد.

برای انجام کاردرمانی و دریافت مشاوره با متخصصان مجموعه بزرگان الهام تماس بگیرید.

البته نیاز به توضیح است که کاردرمانی تنها مختص به سالمندان نبوده و هر فردی با هر سنی و مشکلی می‌تواند دوره‌های کاردرمانی را زیر نظر متخصصی به نام کاردرمانگر سپری کند. یکی از تخصصی‌ترین مراکز کاردرمانی سالمندان در تهران به خصوص مناطق شمالی شهر تهران، مجموعه سرای بزرگان الهام است. این مجموعه با استفاده از برترین متخصصان، پزشکان و کاردرمانگران قادر است بهترین خدمات کاردرمانی را به سالمندان و بزرگان این جامعه ارائه دهد تا این بزرگان از دوران سالمندی خود نهایت لذت را برده و سه ابعاد جسمانی، ذهنی و حتی روانی آنان دچار آرامش شده و توان از دست رفته خود را بازیابند.