16
آوریل

مهد سالمندان در تهران

مهد سالمندان در تهران یکی از نیازهای سالمندانی است که در پایتخت تهران به سر می‌برند. سالمندی بخشی از زندگی است که هر فرد خواسته و یا ناخواسته به آن می‌رسد و دوره‌ای از طول عمر خود را همانند تمامی ادوار زندگی در آن سپری می‌کند. این دوره، همانند ادوار گذشته با تغییرات فیزیکی و ذهنی همراه است که گاه باعث تضعیف و یا تحلیل جسمانی و یا فیزیکی می‌شود. اما به طور قطع این هیچ یک از دو ضعف جسمانی و یا ذهنی نمی‌تواند باعث ایجاد خللی در زندگی افراد نمی‌شود.

مهدهای سالمندان، مجموعه‌هایی است که فنون گوناگون را آموزش داده و در عین حال سلامت آنان را بررسی می‌کند.

در این دوره افراد می‌توانند همواره مهارت‌ها و حرفه‌های گوناگونی را از جهات متفاوت آموزش دیده و آن را به کارگیرد. به عبارت دیگر سالمندان می‌توانند فعالیت‌های هنری اعم از موسیقی، نمایش، تئاتر، فیلم و شعرخوانی را حتی به صورت حرفه‌ای آموزش دیده و آن را در طول عمر خود به عنوان یکی از امکانات سرگرمی استفاده کنند.

در سال‌های اخیر بسیاری از مراکز تخصصی سالمندان راه‌اندازی شده که تحت عنوان مهد سالمندان مشغول به فعالیت بوده و آموزش‌های گوناگونی به سالمندان داده می‌شود تا بتوانند از این دوره لذت برده و وسایل تفریح و نشاط را برای خود فراهم کنند. اما مهدهای سالمندان در تهران، محدود به این مسئله نشده و ارائه دهنده خدمات تخصصی دیگری نیز می‌باشد.

برترین مهد سالمندان در تهران، سرای بزرگان الهام با مجموعه‌ای از متخصصان و پزشکان است

از جمله این خدمات می‌توان به نگهداری سالمندان، خدمات توانبخشی، معاینه‌های جسمانی و روانی اشاره داشت که زیر نظر پزشک متخصص سالمندان طی می‌شود. اختلاف مهدهای سالمندان با خانه سالمندان این است که مهدهای سالمندان عموماً قادر به ارائه خدمات روزانه بوده و بر خلاف خانه‌های سالمندان، شبانه روزی نمی‌باشند. این عامل تأثیر مثبتی در انتخاب سالمندان و بزرگان جامعه داشته و از سویی باعث تقویت روابط اجتماعی این دوره سنی در جامعه می‌شود. یکی از برترین، بهترین و حرفه‌ای‌ترین مهد سالمندان در تهران سرای بزرگان الهام است. این مجموعه با همکاری مجموعه‌ای از متخصصان در حرفه‌های گوناگون و همچنین تعداد کثیری از پزشکان مجرب، آماده ارائه خدماتی است که سالمندان از این دوره نهایت لذت را برده، فنون جدیدی فرا گرفته و سلامتی ذهنی و جسمانی خود را حتی افزایش دهند.