15
دسامبر

مجهزترین خانه سالمندان

امروزه بسیاری از خانوارها و خانواده‌ها به دلایل مختلفی وظیفه نگهداری از سالمندان خود را که به واقع از بزرگان این جامعه به شمار می‌آیند، به مجموعه‌ها و خانه‌های سالمندان محول می‌کنند. دلایل محول کردن وظیفه نگهداری از خانه سالمندان اگرچه اهمیت زیادی ندارد، اما سپردن آنان به خانه سالمندان از جنبه‌های متعددی مثبت است. زیرا سالمندان بنا بر دوره‌ای که دارد، نیازمند احتیاجات، خواسته‌ها و مراقبت‌های ویژ‌ه‌ای می‌باشند.

بدین دلیل نگهداری از سالمندان در سنین مختلف باید به افراد متخصص و مجربی سپرده شود تا مانع از رنجش خاطر و ناراحتی آنان شود. از آنجایی که افراد خانواده عموماً فاقد تجربه کافی در زمینه نگهداری سالمندان می‌باشند، بهترین راهکار برای ایجاد فضایی آرام، توأم با سلامتی و رضایت خاطر بهره گرفتن از کادری متخصص است که علاوه بر دانش از بهترین و مجهزترین ابزارها بهره‌مند بوده و در جهت نیل به هدف که همان تأمین رضایت خاطر سالمندان است، استفاده کنند.

مجموعه سرای بزرگان یکی از مجهزترین مراکز نگهداری سالمند است.

امروزه خانه‌ها و مراکز متعددی در سطح تهران با هدف نگهداری و تأمین آرامش سالمندان و بزرگان جامعه راه‌اندازی شده که تعداد معدودی از آن‌ها مجهز به آخرین ابزارهای پزشکی، سرگرمی و کادر تخصصی اجرایی و پزشکی می‌باشند. در این میان، مجموعه سرای بزرگان از معدود مجموعه‌ها و مراکز تخصصی نگهداری سالمند بوده که به مزایای متعدد و گوناگونی مجهز می‌باشد.

یکی از این مزایا، وجود کادر پزشکی متخصص در مجمموعه است که به طور بیست و چهار ساعت در مجموعه حضور داشته و در صورت لزوم، بزرگان و عزیزان جامعه را معاینه کرده و در صورت لزوم نیازها را بر طرف کنند. از دیگر مزایا وجود کادر مشاوره و اجرایی است که آماده به ارائه خدمات مشاوره به سالمندان و عزیزان این جامعه می‌باشند. سومین مزیت این مجموعه را می‌توان استفاده از تجهیزات پزشکی همانند فیزیوتراپی می‌بود. این تجهیزات همگی لازم بوده و حضور آن باعث ایجاد شرایطی آرام برای سالمندان جامعه می‌باشد.