17
نوامبر

خانه سالمندان در شمال تهران

خانه سالمندان یکی از نیازهای طبیعی ساکنان استان تهران است. تهران از معدود شهرهای ایران است که از گستردگی بالایی برخوردار بوده و دارای محدوده‌های گوناگونی می‌باشد. از آنجایی که تراکم متوسط جمعیت شهر تهران 12200 نفر در هر کیلومتر است، می‌توان اذعان داشت تهران، شهری پرجمعیت بوده و در اصطلاح جایی برای سوزن انداختن در تهران وجود ندارد. تراکم بالای جمعیت در تهران باعث شده تا این شهر به نخستین کلانشهر ایران با بیش‌ترین جمعیت و به بیستمین شهر پرجمعیت جهان تبدیل شود.

از آنجایی که تهران از گستردگی بسیاری برخوردار است به چهار محدوده جغرافیایی غرب، شرق، جنوب و شمال تقسیم می‌شود. یکی از محدوده‌های تهران که جمعیت عظیمی در آن ساکن است و در آن سکونت مسکونی، تجاری و اداری جریان دارد، شمال تهران است. شمال تهران خود دارای مناطق متعدد و گوناگونی همانند تجریش، نیاوران، قلهک، جماران، ازگل، لویزان، مینی سیتی، سوهانک، دزاشیب، الهیه، ولنجک، اوین، ظفر، درکه، فرحزاد، سعادت آباد، دارآباد و جردن می‌باشد.

همراهی شما بزرگان، افتخار بزرگی برای مسئولان و پزشکان سرای بزرگان الهام است

لذا با توجه به مناطقی که ذکر شد و عمده ان‌ها مسکونی است، می‌توان نتیجه گرفت که تعداد کثیری از افراد در شمال تهران ساکن‌اند و به عبارتی این محدوده جغرافیایی، یکی از شلوغ‌ترین و پرازدحام‌ترین نقاط تهران به شمار می‌آید. هر یک از ساکنان این منطقه نیازهای گوناگون و ویژه‌ای داشته که خدمات نگهداری و مراقبت از نوزادان، کودکان و سالمندان از جمله این نیازها به شمار می‌آید. مراکز نگهداری سالمندان در سطح تهران، از نیازهایی به شمار می‌آید

در میان اقشار سنی گوناگون که از آن‌ها نام برده شد، سالمندان در زمره گروه‌های خاصی به شمار می‌اید که نیاز آن‌ها متمایز از گروه‌های دیگر بوده و شیوه مراقب آن‌ها خیلی ویژه می‌باشد. از جمله این مراکز، مجموعه سرای بزرگان الهام است. مدیریت سرای بزرگان الهام با استفاده از دکترها و مشاوران متخصص در زمینه سالمندان، اقدام به راه‌اندازی و تأسیس مجموعه‌ای در جردن کرده است تا نیاز ساکنان تهران، بالاخص شمال تهران را برطرف و به بزرگان این مجموعه برترین و بهترین خدمات را ارائه دهد.