16
آوریل

توانبخشی سالمندان در تهران

توانبخشی سالمندان در تهران یکی از نیازهای مردم پایتخت به شمار می‌آید. منظور از توانبخشی که برخی آن را نیز بازتوانی نیز می‌نامند، فرآیندی است که افراد در سنین مختلف با تمارین و برنامه‌های ورزشی و فیزیکی مشخصی سعی و تلاش می‌کنند تا نیروی از دست رفته خود را بازگردانند. نیاز به توضیح است که منظور از نیروی از دست رفته، نیرویی است که طی یک رویداد اتفاقی (نظیر تصادف) و یا یک بیماری (همانند سکته مغزی) از دست رفته و در نتیجه باعث ایجاد اختلالی طبیعی و یا ضایعه‌ای فیزیکی شده است که باعث ناتوانی در یک و یا چند عضو به طور همزمان شده است.

سرای الهام یکی از برترین مراکز توانبخشی سالمندان در تهران به شمار می‌آید.

عمومی‌ترین ناتوانی‌هایی که نیاز به بازتوانی و توانبخشی داشته و تا میزان قابل توجهی باعث رفع مشکلاتی نظیر آسیب‌های نخاعی و ستون فقرات، سکته مغزی، کما و بیهوشی طولانی مدت (بیش از جندین ماه)، ضربه مغزی، کم‌شنوایی، اختلال در گفتگو و مشکلاتی از این قبیل که هر یک با تمرینات هدفمند و معین تا حد قابل توجهی برطرف شده، نیروی اولیه خود را بازیافته و در نتیجه فرد تا حد قابل توجهی به شرایط اولیه خود بازمی‌گردد.

از آنجایی که ضعف‌های فیزیکی افراد شامل آسیب‌های گوناگونی در هر یک از جوارح انسان می‌‌باشد، توانبخشی شامل شاخه‌ها و اقسام گوناگونی می‌باشد که رایج‌ترین و مرسوم‌ترین آن‌ها فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی سنجی، مددکاری اجتماعی و مدیریت می‌باشد.

توانبخشی فرآیند بازگرداندن نیروی از دست رفته براثر سوانح و یا بیماری‌ها است.

در حال حاضر مراکز درمانی متعددی در سطح تهران به ارائه خدمات توانبخشی سالمندان در تهران می‌پردازد که تمامی آن‌ها در کیفیت ارائه خدمات و نحوه تعامل با سالمندان دارای اختلافات فاحشی می‌باشند. یکی از برترین و برجسته‌ترین مراکز توانبخشی سالمندان در تهران که این خدمت را به بهترین صورت و با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهد، سرای بزرگان الهام است. این مجموعه با به کارگیری آخرین تجهیزات و همچنین برترین متخصصان هر یک از شاخه‌های توانبخشی قادر است در کنار شما سالمندان که در اصل بزرگان ما و این جامعه به شمار می‌آیند، توان رفته را بازگرداند تا از این سنین نهایت لذت را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده خلق کنید.