15
دسامبر

تخصصی‌ترین خانه سالمندان

خانه سالمندان امروزه جایگاه حائز اهمیتی در نگهداری سالمندان یافته است. سالمندی عموماً به دوره‌ای از عمر هر فرد اطلاق می‌شود که به طور تقریبی از 60 سالگی در فرد با ظهور علائمی آغاز می‌شود. این علائم عموماً با چروک شدن پوست صورت، ناتوانی در انجام کارهای فیزیکی، اختلال در راه رفتن، اختلال در تکلم و یادآوری و در مواردی ضعف‌های فیزیکی و روانی همراه است. وجود این علائم از یک سو و ورود به بازه زمانی از سوی دیگر نشان از ورود انسان به دوران سالمندی دارد.

دوره‌ای که حساس‌ترین مقطع عمر انسان به شمار آمده و  نیازهای ویژه و منحصر به فردی را طلب می‌کند. از این‌رو باید این دوره باید به صورت تخصصی و در کنار متخصص‌ترین افراد سپری شود. از آنجایی که بسیاری از اشخاص و خانواده سالمندان و بزرگان این ملت به درستی قادر به تشخیص این نیازها نمی‌باشند،  برخی از پژوهشگران و محققان معتقدند این دوره در کنار پرستاران و پزشکان متخصص و مجرب سپری شود. این عامل باعث می‌شود تا دوره سالمندی که با سختی‌های خاص خود همراهش به آسانی طی شده و از آلام و ضعف‌های این دوره کاسته شود.

نگهداری تخصصی از سالمندان موجب رفع نیازها و تسلی خاطرشان می‌شود.

بدین جهت امروزه بسیاری از افراد، از مراکز نگهداری سالمندان و یا خانه سالمندان برای نگهداری به شیوه‌های مطلوب و صحیح استفاده می‌کنند. تا سالمندان و عزیزانشان این دوره حائز اهمیت را به بهترین نحو و صحیح‌ترین شیوه سپری کنند. در میان چنین مراکز، مجموعه سرای بزرگان الهام، بی‌شک یکی از بهترین و تخصصی‌ترین مراکز نگهداری از سالمندان در سطح تهران و حتی ایران است. این مجموعه با استفاده از پزشکان متخصص در زمینه‌های گوناگون اعم از فیزیوتراپی، تغذیه، روانی، مشاوره و بالینی قادر به ارائه بهترین شیوه‌های نگهداری و مراقبت از سالمندان و بزرگان این مرز و بوم می‌باشد.

یکی از تخصصی‌ترین خانه‌های سالمند در ایران، مجموعه سرای بزرگان الهام است.

این مجموعه با به‌کارگیری بیش از 20 پزشک متخصص ثابت و مدعو قادر به تنظیم برنامه روزانه سالمندان از حیث نوع تغذیه، میزان خواب، احتیاجات فیزیکی و نیازهای روانی می‌باشد. علاوه بر این براساس نیازهای پزشکی سالمندان که بزرگان و ارزش‌های یک ملت به شمار می‌آیند با حضور در یک فضای اجتماعی و پزشکی از احتیاجات حضور در یک فضای اجتماعی بهره‌مند شده و نیازهای خود را بر طرف می‌کنند. بدین ترتیب می‌توان اذعان داشت مجموعه سرای الهام یکی از تخصصی‌ترین و برترین خانه‌های سالمندان در تهران است.