19
مه

برترین مرکز کاردرمانی سالمندان

کاردرمانی یکی از شویه‌های درمانی نوینی است که در سال‌های اخیر برای درمانی ناتوانی‌های جسمانی، روحی و روانی افراد گوناگون و هر فردی که به نوعی دچار عارضه طبیعی و غیر ارادی شده است، قابل انجام می‌باشد. این شیوه در سال‌های اخیر بر روی سالمندان و حتی میانسالان متوسطی به کارگرفته شده و تاکنون نتایج و بازخوردهای مثبتی را نشان می‌دهد.

سرای بزرگان الهام، برترین مرکز کاردرمانی سالمندان به شمار می‌آید.

اینکه کاردرمانی چیست و چگونه انجام می‌شود از سوالاتی است که در این یادداشت به اجمال بیان می‎‌شود. پیرامون این مسئله باید پاسخ داد که کاردرمانی که به آن ارگو تراپی نیز اطلاق می‌شود، از علوم توانبخشی و به نوعی فیزیوتراپی به شمار می‌آبد که با انجام تمرینات مداوم و پی در پی که توسط متخصصان و کاردرمانگران طراحی و سپس اجرا می‌شود.

پس از اتمام دوره کاردرمانی هر فرد از نظر روانی، ذهنی و جسمانی قوای بازرفته خود را باز می‌یابد. بدین ترتیب می‌تواند از دوره سالمندی خود نهایت لذت را برده و در نتیجه امید به زندگی وی تا حد قابل توجهی افزایش می‌یابد. اما سوال دیگگر آن است که کاردرمانی در خصوص چه کسانی کاربرد دارد؟. در خصوص این سوال باید پاسخ داد که کاردرمانی برای تمام سالمندان که بنابر سن و ویژگی‌های این دوره دچار ضعف و ناتوانی شده‎‌اند، کاربرد دارد. نمونه بارزتر سالمندان، افرادی است که دچار سکته مغزی شده‌اند. این بیماری بنابر شدت باعث آسیب‌هایی با میزان متفاوت می‌شود که باعث می‌شود فرد بخشی از مهارت‌های کلامی، حرکتی و ذهنی خود را از دست دهد و در انجام فعالیت‌های روزانه دچار اختلالات گوناگونی شود.

این مجموعه قادر است با برخورداری از کادر متخصصی و مجرب، بهترین دوره‌های کاردرمانی را ارائه دهد.

در چنین مواردی کاردرمانگران بر خلاف فیزیوتراپی تنها به رفع اختلالات جسمانی بسنده نکرده و وی را از نظر ذهنی، کلامی و روانی تحت درمان قرار می‌دهند تا بتوانند این افراد را تا حد ممکن به دوران پیش از ایجاد عارضه بازگردانند. یکی از مراکز تخصصی که به نوعی برترین مرکز تخصصی کاردرمانی به شمار می‌آید، مجموعه سرای بزرگان الهام می‌باشد. این مجموعه افزون بر نگهداری و ارائه انواع خدمات گوناگون به سالمندان، با استفاده از برترین متخصصان می‌تواند دوره‌های تخصصی کاردرمانی را برای سالمندان ارائه کند.