15
دسامبر

برترین خانه سالمندان

خانه سالمندان،خدمات نگهداری از سالمندان را ارائه می‎دهد. سالمندی یکی از دورانی است که هر فرد به طور طبیعی با آن روبرو شده و پس از چرخه میان‌سالی، فرد وارد چرخه سالمندی و پیری می‌شود. این دوره افزون بر حساسیت‌ها و نیازها، مراقبت‌های ویژه‌ای را می‌طلبد که سهل نبوده و بسیار حساس می‌باشد. از این‌رو، اطرافیان و خانواده سالمند باید به دقت مراقب وی باشند تا احتیاجاتشان برطرف و رسیدگی شود. برای این اقدام می‌توان از افراد خانواده و در مواردی از پرستارهای خصوصی استفاده کنند. نخست آن که افراد خانواده ممکن است مشکلاتی همانند زمان کاری و … داشته و از سویی دیگر تخصصی کافی برای انجام اقدامات پزشکی ندارد. استخدام و به کارگیری پرستاران متخصص، علاوه بر مزایا از معایبی برخودار است. مهم‌ترین معایب این شیوه قطع ارتباط سالمند با محیط پیرامون و فضای اجتماعی است.

یکی از نیازهای انسان مدرن، بررسی و انتخاب نیازهای گوناگونی است که یکی از آن‌ها نگهداری سالمندان است.

یکی از راهکارهایی که شخص سالمند در محیط اجتماعی باشد و به رفع نیازهای اجتماعی بپردازد و در جامعه قرار داشته باشد، استفاده از مجموعه‌های نگهداری از بزرگان است. اما همه آن‌ها مطلوب نبوده و برخی از محیط اجتماعی و فضای سکونتی نامطلوبی برخوردار می‌باشند. بدین دلیل برای سپردن عزیزانمان به چنین مجموعه‌هایی نخست باید از کیفیت آن‌ها چه از نظر فضای سکونتی و چه از نوع خدماتی که به این عزیزان ارائه می‌شود، بررسی شود.

یکی از چنین مجموعه‌هایی، سرای بزرگان الهام است که به سبب برخورداری از پارک، لابی مستقل و امکانات متنوع، قادر به ارتباط و معاشرت با یکدیگر بوده و این خود مزیتی قابل توجه به شمار می‌آید. از دیگر مزایای این مجموعه ایجاد برنامه‌های مفرح بوده که خود باعث شادی و افزایش امید به زندگی بزرگان این مجموعه می‌شود.

از دیگر مزایای مجموعه وجود کادری مجرب و حرفه‌ای است که سعی در ایجاد بهترین شرایط برای سالمندان می‌باشد. این کادر تخصصی به سبب تحصیل در گرایش‌ها متفاوت نظیر روانشناسی و بالینی و از سویی تجربه چندین ساله، قادر است نیازهای بزرگان این مجموعه را به خوبی شناسایی کرده و بستر موفقیت را فراهم آورد. مجموعه این عوامل باعث شده تا از سرای بزرگان الهام به عنوان برترین خانه سالمندان در تهران یاد شود.