13
ژوئن

باشگاه سالمندان

وجود باشگاه سالمندان یکی از نیازهای این دوره است. امروزه ورزش به یکی از نیازهای جسمانی انسان تبدیل شده است. به طوری که افرادی که در سنین گوناگون به طور روزانه ورزش می‌کنند و به نوعی دارای فعالیت‌های بدنی منظم می‌باشند، از سلامت جسمانی برخوردار می‌باشند. ورزش انواع و اقسام گوناگونی دارد که هر یک بنابر هدف ورزشکار باعث تقویت بخشی از اندام‌های عضلانی می‌شود.

باشگاه سالمندان سرای بزرگان الهام، یکی از امکانات این مجموعه بزرگ است.

اما افزون بر ورزش‌های هدفمند، ورزشی عمومی وجود دارد که ورزشکار با انجام آن به راحتی می‌تواند خود را برای اهدافی مثل تأمین سلامت جسمانی، افزایش قوای بدنی، آمادگی جسمانی، افزایش اعتماد به نفس و نشاط انجام می‌شود. اما ورزش باید بنابر سنین افراد انجام شود. زیرا که در صورت سنگین بودن بیش از حد باعث ایجاد آسیب‌های فیزیکی و در صورت بیش از حد سبک بودن، باعث عملکردی خنثی می‌شود. بدین دلیل ورزش باید به صورت حساب شده و برنامه ریزی شده انجام شود.

از آنجایی که هر انسانی در طول زندگی خود دوره‌ها و برهه‌های زمانی معین و متفاوتی را تجربه می‌کند، انجام ورزش باید بنابر برهه‌های سنی افراد و همچنین نیازهای متناسب با آن انجام شود. این قاعده در مورد دورۀ سالمندی نیز صادق است. بدین ترتیب که سالمندان باید ورزش‌های سبک و در عین حال متناسبی با این دوره انجام دهند تا افزون بر تأمین سلامتی بدن خود بتوانند نیازهای جسمانی خود را برطرف کرده و سلامتی روحی و افزایش اعتماد به نفس یابند. برای اینکار بهتر است سالمندان ورزش‌های تخصصی را زیر نظر پزشکان و متخصصان دوره‌های سالمندی طی کنند.

برای ورزش تخصصی سالمندان به بزرگترین مجموعه سالمندان در تهران مراجعه کنید

مجموعه سرای بزرگان الهام به سبب برخورداری از باشگاه سالمندان که مجهز به انواع لوازم ورزشی و همچنین همیاری پزشکان و متخصصان این عرصه است، یکی از بهترین و مجهزترین مجموعه‌های تخصصی ورزشی سالمندان است. مجموعه این مزایا باعث شده تا مجموعه سرای بزرگان الهام، یکی از بهترین و بزرگترین مراکز نگهداری و ارائه خدمات تخصصی به سالمندان باشد. از این‌رو توصیه می‌شود به ما مراجعه کنید.